Online Randevu E-Sonuç
Arabic Arabic English English Russian Russian Turkish Turkish

ESWT’nin yaygın kullanım alanları, topuk dikeni, tenisçi ve golfcü dirseği ve kalsifik omuz tendiniti gibi durumlardır. Bunların yanı sıra kronik tendon zorlanmaları ve kaslardaki ağrılı tetik noktaların tedavisinde etkili olan girişimsel olmayan bir tedavi yöntemidir.

ESWT, uygulandığı bölgede kanlanmayı artırarak vücudun kendi iyileştirme mekanizmalarının devreye girmesini sağlayarak etki eder. Ayrıca kas spazmını çözer, kolajen yapımını uyararak hasar gören tendon ve dokuların rejenerasyonunu sağlar ve hızlı iyileşmeyi oluşturur.

ESWT tedavisinde uygulama süresi yaklaşık 5-20 dakikadır. 5-7 gün ara ile ve 3-5 seans olarak uygulanan bir tedavidir. İlk uygulamadan hemen sonra geçici olarak bir miktar ağrı hissedilebilir ve yan etki olarak hafif bir kızarma ve şişlik oluşabilir. Birçok hasta ilk tedaviden sonra bile tedavinin faydasını hissedebilir. Düzenli program sonucunda hastalardaki ağrı ve diğer yakınmalarda 4-6 hafta İçerisinde önemli oranda ve kalıcı düzelme sağlanır.

SWT (vücut dışı şok dalga tedavisi) vücut dışında oluşturulan basınç dalgalarının çelik başlı bir aplikatör vasıtası ile vücudun istenilen bölgesine odaklanmasıyla uygulanan bir tedavi yöntemidir. ESWT cihazının İçerisinde ultrason dalgalarının yaklaşık 10 katı gücünde ses dalgaları oluşur. Bu dalgalar özel bir aplikatör vasıtasıyla vücuda değdirildiği noktalarda tedavi gerçekleştirir.

Kurumsal İncek Ortadoğu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi
444 1 750